header
تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.
 شماره 09373104637 را ذخیره نموده در تلگرام با ما در تماس باشید. انگلیسی-اسپانیایی-ایتالیایی-فرانسوی دفتر مرکزی من و مامان: ارسال آنی، دریافت یکساعته 021-77517241
تراشه های الماس

تراشه های الماس

آمار بازدید
شروع شمارش: 1389-02-17
کل بازدید ها: 66759650
بازدید کننده: 64753390
بازدید های امروز: 3103
بازدید های دیروز: 2110

به فیس بوک من و مامان بپیوندید

ساده ترین روش خرید، سفارش از طریق Telegram و WhatsApp به شماره 9353104637 و آی دی تلگرام @ManomamanDotCom و یا تلفنی میباشد. میتوانید از خرید نقدی آنلاین یا واریز به کارت
 6219861025947457 علیرضا افتخار و (پیک پرداخت در محل فقط برای تهران) نیز سفارش دهید.

کتابهای دیگری که در من و مامان نیست را هم میتوانید سفارش دهید.

قدم به قدم تا پرورش کودک دو زبانه - قدم اول

تقریباً همه ما یادمان هست که کودکمان برای اولین بار چه کلمه ای را به زبان آورد. این موضوع آنقدر  جالب است که حتی زمان آن را نیز یادداشت می کنیم یا به خاطر می سپاریم.

ولی آیا می توان دقیقاً گفت که چه زمانی آن لغت را یادگرفته؟ و یا اینکه چه کسی به او یاد داده؟؟؟

جواب این سئوال را نمی توان به درستی داد. زیرا مجموعه ای از افراد و شرایط سبب می شوند تا کودک لغت یا عبارتی را فرا گیرد.

در سنین پایین فاصله بین یادگیری تا استفاده از آن زیاد می باشد. در نتیجه می توان گفت کودکان مفهوم خیلی از عبارات را می دانند ولی قادر به استفاده از آن ها نیستند. به طور مثال از جمله اولین لغاتی که کودک مفهوم آن را فرا می گیرد می توان به نام خودش اشاره کرد. وقتی شما کودکتان را با نام فرا می خوانید معمولاً او واکنش نشان می دهد.

این بخش از زندگی کودک به خودی خود اتفاق می افتد و شاید نتوان گفت که کودک شما تحت آموزش زبان مادری خود است ، در حالیکه در واقع این اتفاق در حال رخ دادن است.

اما خیلی از والدین معتقد هستند که زبان دوم نیاز به آموزش خاص دارد. ما در این مجموعه مقالات قصد داریم که روش آموختن زبان دوم به کودکتان را برای شما آموزش دهیم. قرار نیست اتفاق خاصی رخ دهد فقط همان شکلی که کودک شما  فارسی را آموخت را می خواهیم برای زبان انگلیسی هم به کار بندیم. اگر زبان انگلیسی شما زیاد خوب نیست باز هم خیلی نگران نباشید چون حداقل "اولش زیاد سخت نیست".

یک مادر : "من شنیدم که میگن خوب نیست بچه تا زبان اولشو خوب یاد نگرفته ، زبون دیگه ای را شوروع کنه. بعداً براش مشکل پیش میاد"

البته که آموزش ها و روش های غلط همواره عامل به وجود آمدن اختلالاتی در کودکان می شود که حتی در بزرگ سالی نیز باقی می ماند ، ولی دلیل بر این نمی شود که اصل آموزش دو یا چند زبان به کودکان زیر سئوال برود.

قصد دارم که مطالعات علمی و تجربیات خود را ساده براتون بیان کنم. در همین ایران خودمان در اکثر شهرها که مردمان از زبانی غیر از فارسی استفاده می کنند ، کودکان در آن واحد و از کوچکی در حال شنیدن و تمیز دادن دو زبان با هم هستند. این قضیه در دنیا بسیار بیشتر هست و نه تنها مشکلی برای این کودکان به وجود نمی آورد بلکه بر اساس برخی تحقیقات این دسته از کودکان با هوش تر و جسور تر خواهند شد.

نکات مهم اولیه :

• هر چه آموزش زبان دوم از سن پایین تر شروع شود (حتی زمانی که کودک در شکم مادر هست) آموزش عمیق تر ، ماندگارتر و برای شما ساده تر خواهد بود.
  • اگر به دقت اصول آموزش زبان دوم را رعایت کنید ، نباید نگران قاطی کردن زبان ها توسط کودکتان باشید.
  • آموزش از خانه شروع می شود و ابزار خاصی در مراحل اولیه لازم نیست.
  • استفاده از صدای رسا و شمرده کلام گفتن از اصول مهم محسوب می شود.
  • کودکتان را مجبور به توجه کردن نکنید. فقط با او صحبت کنید.
  • زبان انگلیسی را با فارسی قاطی نکنید، در باره هر موضوعی که می خواهید صحبت کنید یا کاملاً فارسی و یا کاملاً انگلیسی صحبت کنید.

راهنمایی :

شاید احساس کنید که در اول یک راه سخت و مبهم هستید. ولی این طور نیست . در شماره بعدی ما قدم به قدم شما را برای شروع آموزش زبان به کودکتان آماده می کنیم  و هر چیزی که برای آغاز لازم باشد را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

آمادگی های اولیه:

1-    اولین چیزی که برای شروع لازم است بدانید ، بردبار و صبور بودن در تمرین کردن با کودکتان است. باید یادبگیرید که چگونه دانسته های خود را به سطح درک کودکتان تبدیل کنید تا فهم آن برای کودکتان ساده شود. زیرا مغز کودکان ساختار متفاوتی نسبت به انسان بالغ دارد. لغات و عبارات ساده را آهسته و با صدای رسا بیان کنید و از کودکتان بخواهید آن را تقلید کند. کودکان این کار را به خوبی انجام می دهند.

2-    در نظر داشته باشید باید از موضوعات پایه ای و ساده شروع کنید مثل رنگ ها ، حیوانات ، اشیاء ، افراد خانواده و... . بهتر است برای این کار از حیوانات اسباب بازی و یا کارت های اشکال استفاده کنید.

3-    شما ممکن است مرتباً نا امید شوید. ممکن است کودکتان بازیگوشی کند یا اینکه اسامی را فراموش کند. یک بازی جالب درخواست دویدن به سوی یک شیء ، برای گرفتن آن است و یا اینکه می توانید یک وسیله و تصویر را در جایی مخفی کنید و از کودکتان بخواهید آن را پیدا کند.

4-    زمانیکه کودکتان مجموعه لغاتی را یادگرفت باید آرام آرام شروع به آموزش عبارات ، با لغاتی که یادگرفته کنید.

5-    اسباب بازی هایی که کودک جذب آن ها می شوند ، از جمله بهترین ابزار های آموزشی تعاملی به حساب می آیند.

6-    ویدئو های مخصوص سنین پایین به عنوان اینکه مکالمات کاملی در آن اتفاق می افتند نیز در حد متعادل در روز پیشنهاد می شوند.

7-    کتاب از جمله ابزار نیرومندی است که شما و کودکتان را در گیر موضوعاتی می کنند.

یک مادر : "اینایی که گفتین درست! حالا باید چه کار کنم؟؟؟"

حالا اگر واقعاً دوست دارین که شروع کنید و یکی از بزرگ ترین لطف ها را به کودکتان کنید...

1-    با ما تماس بگیرید و شرایط خودتان ، کوچولوتون و امکاناتی که دارید را با ما مطرح کنید تا به صورت اختصاصی شما را راهنمایی کنیم و در گروهی از مادران و کودکانی که شبیه خودتون هستند ، قرار بگیرید و از تجربیات همدیگر استفاده کنید. در ساعات اداری میتوانید از هر کجای دنیا با شماره تلفن های تهران 77517241 و 77532051 با من و مامان = عمادشاپ تماس بگیرید. در سایر ساعات اگر پیام بگذارید با شما تماس خواهیم گرفت.

2-    منتظر مقالات آتی ما باشید تا اولین برنامه کاری را بهتون بدهیم.

قدم به قدم تا پرورش کودک دو زبانه - قدم دوم

.: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :  
نظر شما *
لطفا حاصل عبارت را در باکس زیر وارد نمایید : *
17
به علاوه
41
=

نماد اعتماد الکترونیکی

کتابهای اصلی استاد احترامی